Reklama
  • Czwartek, 2 października 2014 (12:36)

    Co nowego w serialach?

Szkolne sekrety, kłopoty ambitnej prawniczki, walka o życie pacjentów i codzienne problemy mieszkańców ulicy Wspólnej. Przed nami premiera nowej produkcji i kontynuacje przebojów.

Pierwszego września, kiedy uczniowie pojawią się po wakacjach w swoich klasach, my też możemy pójść w ich ślady. „Szkoła”, najnowszy dokument fabularyzowany TVN, kręcony w krakowskim gimnazjum i liceum, pokaże historie wzięte z życia.

Reklama

To nie będą opowieści o grzecznych dzieciach, bo nastolatki są w trudnym wieku. Muszą podejmować pierwsze samodzielne decyzje, walczyć o miejsce w grupie rowieśników, czasem wybierać między własnym interesem, a lojalnością wobec kolegów.

Zbuntowane wobec rodziców i nauczycieli, instynktownie pragną ich uwagi. Do tego dochodzi wpływ, a nawet nieustanna presja mediów społecznościowych, o której dorośli mają niewielkie pojęcie. To także okres poszukiwania miłości i eksperymentów w świecie seksu.

W szkołach pojawiają się narkotyki, jest przemoc i nękanie psychiczne, zdarzają się ciąże uczennic. Każdy odcinek to opowieść o nowym dramatycznym wydarzeniu i rozwiązywaniu trudnych problemów przez pedagogów z powołania.

Prawniczka w opałach

Nieplanowane ciąże zdarzają się nie tylko nastolatkom. Mogą zaskoczyć nawet tak doświadczoną i znającą życie prawniczkę, jak Agata Przybysz (Agnieszka Dygant).

Kilka tygodni po namiętnej nocy z Markiem (Leszek Lichota) poczuje się dziwnie, chwilę pomyśli i pójdzie do apteki... Test ciążowy nie pozostawi żadnych wątpliwości.

Tylko czy ambitna Agata powie o tym kochankowi, zwłaszcza gdy dowie się, że romansuje on ze swoją przyjaciółką z lat szkolnych (Magdalena Walach)?

Wielkie zmiany życiowe czekają Marię Okońską (Małgorzata Kożuchowska), która wykorzysta szansę awansu, a także Dorotę Gawron (Daria Widawska), ratującą swoje małżeństwo. Kto w tej sytuacji będzie reprezentował klientów kancelarii przed sądem? I jaki będzie wpływ rozgardiaszu na reputację firmy? Musimy to zobaczyć.

O życiu decyduje chwila

Miłośnicy seriali medycznych będą usatysfakcjonowani, bo przed nami zarówno kontynuacja znakomicie przyjętych fabularnych „Lekarzy”, jak i dokumentalno-fabularyzowanego „Szpitala”.

W toruńskim Copernicusie medycy zmierzą się ze śmiertelnie groźnym wirusem zawleczonym z tropików, będą też ratowali dziewczynkę z Afganistanu, ofiarę wojny.

Pani dyrektor (Danuta Stenka) zostanie uwikłana w sieć intryg, knutych przez kolegę lekarza i przedstawiciela władz miasta. Alicja Keller (Magdalena Różczka) spróbuje wrócić do normalnego życia.

Czy ma szansę na nową miłość? Być może, bo w szpitalu pojawi się młody, dynamiczny chirurg Przemek Karski (Borys Szyc), który zwróci na nią uwagę. Relacje na początku będą koleżeńskie, zbliżą ich wspólne sportowe pasje, ale to dopiero początek znajomości...

W gorączkowy rytm pracy oddziału ratunkowego wprowadzą nas nowe odcinki „Szpitala”. Zespół będzie musiał podejmować błyskawicznie decyzje. Trafi tu dziewczyna, która podejmie próbę samobójczą po gwałcie i uczestnik turnieju rycerskiego, postrzelony przez kolegę z łuku.

Jak zwykle dowiemy się nie tylko o przebiegu leczenia, ale także poznamy obyczajowy, nierzadko szokujący, kontekst wydarzeń.

A co u Ziębów?

Na Wspólnej spore zmiany, nowi bohaterowie, nowe związki i nowe intrygi. Ilona Zdybicka (Anna Samusionek) zajdzie w ciążę z Maksem (Adam Fidusiewicz). Czy wytrawna manipulatorka zapomniała o antykoncepcji? A może to część jej kolejnego planu, sposób na uniknięcie odpowiedzialności?

Hofferowie stoczą dramatyczną walkę o adoptowaną córeczkę. Stracą ją, gdy wyjdzie na jaw, że Zuza (Małgorzata Socha) jest nosicielką wirusa HIV. Czy zdołają ją uchronić przed powrotem do domu dziecka?

Upór Marii Zięby (Bożena Dykiel) przeświadczonej, że ma zadatki na mistrzynię kierownicy, spowoduje skutki najpierw zabawne, a w końcu dramatyczne. Będzie więc i śmiech, i łzy.

IP

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Chwila pożegnania zbliża się nieubłaganie. 26 maja będziemy świadkami momentu, na który wszyscy czekali – happy endu historii Agaty i marka. zanim jednak obejrzymy ostatni odcinek serialu, który... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.