Reklama
  • Czwartek, 21 sierpnia 2014 (09:05)

    Leszek Lichota: Czas na odpoczynek

Niedawno zaskoczył wszystkich informacją o tym, że chce wyjechać z kraju. Zanim to jednak nastąpi, musi poukładać swoje sprawy z pewną niezależną i upartą kobietą.

Ma na imię Agata, niedawno się z nim rozstała (również zawodowo), a teraz jest z nim w ciąży, o czym nie ma zamiaru mu powiedzieć. Czy w takiej sytuacji uda im się porozumieć? Na szczęście takie dylematy dotyczą aktora jedynie w serialu „Prawo Agaty”, w którym gra prawnika Marka Dębskiego, faceta tytułowej bohaterki (Agnieszka Dygant).

Egzotyczna Australia

Reklama

A co z jego planami podróżniczymi? Niedawno wyznał, że wraz z rodziną (partnerką, aktorką Iloną Wrońską, oraz dziećmi Kajetanem i Nataszą) ma zamiar wyjechać przynajmniej na rok do Australii.

– Chcemy korzystać z życia teraz, kiedy mamy taką możliwość, siłę i zdrowie. Kiedy dzieci chcą spędzać z nami czas. Chcemy przeżyć razem przygodę życia, dlatego całą wyprawę przygotowujemy bardzo dokładnie. Dzieci pójdą tam do szkoły, znajdziemy jakiś dom. Bo marzenia trzeba realizować, a nie tylko marzyć. Czasem o tym niestety zapominamy – powiedział niedawno w jednym z wywiadów. Ale to plany na przyszły rok, na razie aktor może sobie pozwolić tylko na krótki, tygodniowy urlop. Ostatnie dni wakacji chce spędzić z rodziną. Odpoczynek zresztą mu się należy, bo ma za sobą wyjątkowo pracowity sezon.

Tajemnicze Bieszczady

Oprócz „Prawa Agaty” pracował też na planie innego serialu. „Wataha” to opowieść o strażnikach granicznych z Bieszczad. – Zanim pojawiłem się na planie, myliłem strażników z celnikami. Nie zdawałem sobie sprawy, że strażnicy codziennie potrafią przejść 30 km lub przez kilka dni nie opuszczają swoich stanowisk, czatując na przemytników w krzakach – przyznaje.

Serial pojawi się w jesiennej ramówce HBO. Ale to nie jedyna mundurowa przygoda w tym roku.

Niebezpieczny Irak

Lichota zagrał w wojennym filmie „Karbala”. Jako kapral „Mały” razem z kilkudziesięcioma innymi żołnierzami dzielnie opierał się radykalnym islamistom. Film oparty jest na prawdziwej historii – w 2004 r. polscy żołnierze przez cztery dni bronili dostępu do ratusza w irackim mieście Karbala, gdzie byli trzymani aresztowani terroryści.

Co prawda zdjęcia do filmu odbywały się w niesamowitym upale (mimo że w Polsce), ale za to w doborowej obsadzie – na planie spotkał się m.in. z Bartłomiejem Topą, Tomaszem Schuchardtem i Łukaszem Simlatem. Jeśli więc do tych wszystkich ról dodać jeszcze fakt, że Lichota jest też współwłaścicielem warszawskiego klubu „Wkręt”, trudno się dziwić, że naprawdę potrzebuje odpoczynku.

EGP

Jego życie

1977: Leszek Lichota przychodzi na świat 17 sierpnia w Wałbrzychu. Jako dziecko chce być kosmonautą. Zanim zostanie aktorem, dorabia jako handlarz samochodów, bramkarz w klubie i instruktor narciarski.

1999: Debiutuje epizodem w filmie „Patrzę na ciebie, Marysiu”. Gra też niewielkie role w „Miasteczku” i „Quo vadis”.

2002: Kończy warszawską Akademię Teatralną i zawodowo wiąże się z Teatrem Polskim w Poznaniu.

2003: Dołącza do serialu „Na Wspólnej”. Gra marnotrawnego syna Ziębów – Grzegorza. Na planie poznaje swoją życiową partnerkę, Ilonę Wrońską. 2006Po raz pierwszy zostaje ojcem. Na świat przychodzi jego córka, Natasza. Dwa lata później dołącza do niej brat Kajetan.

2007: Bierze udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Snookerze. Wraz z kolegami z drużyny zajmuje czwarte miejsce.

2010: Za rolę w dramacie „Lincz”. (opowiadającym o słynnym samosądzie we Włodowie), zostaje nominowany do nagrody Złota Kaczka. Gra też Maneja w serialu „Blondynka”.

2012: Zostaje prawnikiem Markiem Dębskim w popularnym serialu „Prawo Agaty”.

2014: Do kin wchodzi komedia „Kochanie, chyba cię zabiłem”. Lichota kończy pracę na planie serialu HBO „Wataha” oraz w dramacie wojennym „Karbala”.

Teleświat

Zobacz również

  • Chwila pożegnania zbliża się nieubłaganie. 26 maja będziemy świadkami momentu, na który wszyscy czekali – happy endu historii Agaty i marka. zanim jednak obejrzymy ostatni odcinek serialu, który... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.