Reklama
  • Środa, 27 maja 2015 (08:00)

    Prawo Agaty. Od dramatu do radosnego finału – przeżyjmy to jeszcze raz!

Chwila pożegnania zbliża się nieubłaganie. 26 maja będziemy świadkami momentu, na który wszyscy czekali – happy endu historii Agaty i marka. zanim jednak obejrzymy ostatni odcinek serialu, który od trzech lat gromadził przed telewizorami miliony widzów, przypomnijmy sobie perypetie miłosne prawniczki z Warszawy.

Sezon pierwszy

Reklama

Agata Przybysz (Agnieszka Dygant) jest przykładem kobiety sukcesu. Pracuje jako prawniczka w słynnej firmie farmaceutycznej, zarabia duże pieniądze, posiada piękny apartament, a u boku przystojnego ukochanego.

Niestety, los ma dla niej przykrą niespodziankę. Narzeczony – Hubert (Bartłomiej Świderski) – okazuje się oszustem. Pewnego dnia znika wraz z pieniędzmi firmy, które zdefraudował, a winą obarczył Agatę. Prawniczka w jednej chwili zostaje bez pracy. Co więcej, grozi jej więzienie za oszustwa finansowe. Agata sprzedaje wszystko, zaciąga kredyt i oddaje pieniądze firmie.

Musi zacząć wszystko od zera. Przyjmuje sprawy z urzędu, których wcześniej tak bardzo unikała. Wkrótce dostaje ofertę od koleżanki. Dorota (Daria Widawska) proponuje jej, by dołączyła do wspólnoty biurowej, gdzie wraz z kolegą zamierzają prowadzić swoje kancelarie. Agata, nie mając wyboru, zgadza się.

Na miejscu okazuje się, że jednym z jej kolegów będzie Marek Dębski (Leszek Lichota). Zaczyna między nimi iskrzyć, ale... Dębski jest nieformalnie związany z prokurator Marią Okońską (Małgorzata Kożuchowska), a z kolei w życiu Agaty pojawia się jej dawna szkolna miłość – Maciek (Łukasz Nowicki).

Sezon drugi

Marek i Agata układają sobie życie osobno. On decyduje się zamieszkać z Marią, ona daje szansę Maćkowi. Dzielenie wspólnego apartamentu odbija się na relacji Marka i Marii. Napięcia w związku sprawiają, że chcą od siebie odpocząć.

Singielką zostaje też Agata. Gdy Andrzej (Marian Opania), jej ojciec, podupada na zdrowiu, Marek jest cały czas przy koleżance. Wspiera ją także, kiedy do życia kobiety wraca Hubert. Pod wpływem chwili dochodzi do pierwszego pocałunku, ale Agata... ucieka.

Kiedy orientuje się, że zrobiła błąd, jedzie do domu Dębskiego, a tam drzwi otwiera jej... Maria Okońska.

Sezon trzeci

Dębski gubi się w swoich uczuciach. Powoli dociera do niego, że kocha Agatę. Z drugiej strony nie potrafi uwolnić się od Marii. Jakby miał jeszcze za mało zmartwień, w jego życiu pojawia się kolejna kobieta – dawna znajoma, Czerska (Anna Dereszowska). Od pierwszego spotkania pani prokurator nie kryje, że chciałaby zacieśnić relację z Dębskim.

Z kolei po kolacji-pułapce (chcąc przekonać go do pracy w prokuraturze, Maria ściąga do restauracji swojego szefa i jego żonę) Marek definitywnie kończy swój związek z Okońską. W międzyczasie nad głową mecenas Przybysz zbierają się ciemne chmury.

Prawniczka zostaje oskarżona o działanie na szkodę jednego ze swoich klientów. Wkrótce odbywa się sprawa dyscyplinarna, w trakcie której jeden ze świadków pogrąża ją swoimi zeznaniami. Efekt? Agata Przybysz znika z listy adwokatów.

Sezon czwarty

Po wyrzuceniu z palestry Agata rozpoczyna karierę akademicką. Nie na długo. Zostaje oczyszczona z zarzutów i wraca, choć niechętnie, do pracy w kancelarii. U jej boku pojawia się też kolejny mężczyzna – komisarz Majewski (Mirosław Baka), który jest przy niej, kiedy Marek odrzuca jej przyjaźń.

Między Agatą a Adrianem dochodzi nawet do pocałunku! Ale w życiu komisarza znów pojawia się była żona, Marta (Renata Dancewicz). Agata sama radzi Majewskiemu, by dla dobra swojego i córki Tosi (Natalia Keber) dogadał się ze swoją eks. Po spotkaniu z ojcem Dębski wraca do stolicy. Uświadamia sobie wreszcie, kogo kocha. Pierwsze kroki po przyjeździe kieruje do Agaty...

Sezon piąty

Zakochani Agata i Marek spędzają razem noc. Wydaje się, że nic już nie stanie na drodze do ich szczęścia. Wtedy ponownie zjawia się Hubert, który jest objęty programem ochrony świadków. Z czasem prawniczka odzyskuje do niego zaufanie i zgadza się mu pomóc.

Reaktywowana znajomość odbija się negatywnie na relacji Przybysz z Dębskim, który próbuje ostrzec ukochaną przed Sułeckim. W końcu Marek odchodzi nie tylko od Agaty, ale też z kancelarii. Niebawem prawniczka odkrywa, że ponownie wpadła w sieć kłamstw byłego narzeczonego i demaskuje go.

Sezon szósty

Zaskoczona Agata odkrywa, że jej noc z Markiem ma poważne konsekwencje – jest w ciąży! Z uwagi na swoje napięte stosunki z Dębskim zataja przed nim, że spodziewa się jego dziecka. Dowiaduje się też, że ciąża jest zagrożona.

Tymczasem nieświadomy niczego przyszły ojciec skupia się na znajomości z dawną koleżanką ze studiów – Ewą Szotkiewicz (Magdalena Walach). Jedną z randek kończą w łóżku. Kiedy Marek spędza namiętne chwile z dawną przyjaciółką, Agata traci dziecko.

Opiekujący się córką Andrzej ma dość jej sekretów i informuje o wszystkim zszokowanego Dębskiego. Prawnik kończy znajomość z Ewą i próbuje odzyskać Przybysz. Nie jest łatwo. Dopiero wspólna sprawa zbliża ich na nowo. Agata i Marek dają sobie kolejną szansę.

Sezon siódmy

Mijają dwa miesiące. Kochankowie mieszkają razem, a ich uczucie wzmacnia się z każdym dniem.

Harmonii w związku nie mącą nawet kłopoty osobiste Agaty, związane z pojawieniem się jej przyrodniego brata – Michała (Eryk Lubos). Marek wspiera ukochaną. Ich miłość zwycięsko przechodzi próbę, za co czeka ich nagroda – zostaną rodzicami!

Świat Seriali

Zobacz również

  • Pod koniec maja zobaczymy ostatni odcinek serialu „Prawo Agaty”. Wygląda na to, że 38-letnia Daria Widawska mimo wszystko nie będzie narzekać na brak obowiązków. Jak donosi jeden z... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.