Reklama
  • Środa, 13 maja 2015 (14:30)

    Prawo Agaty. Została ekspertem

Czy prawniczki takie jak Agata Przybysz (Agnieszka Dygant) i Ally McBeal (Calista Flockhart) istnieją w realnym życiu ?

Reklama

Zdarza się, że serialowa fikcja łączy się z realnym życiem. Tak właśnie stało się w przypadku „Prawa Agaty”. Agnieszka Dygant, która gra bezkompromisową mecenas Przybysz, jest w tej kreacji bardzo wiarygodna. Docenili to organizatorzy debaty na Uniwersytecie Warszawskim.

16 kwietnia odbyła się tam dyskusja zatytułowana: „Prawo Agaty kontra Ally McBeal, czyli wymiar sprawiedliwości po polsku”.

– Świat mediów wykreował obraz prawników idealnych, dobrze ubranych, bogatych, ale jednocześnie czułych na ludzkie problemy – wyjaśnili organizatorzy spotkania. – W ich świecie procesy sądowe nie ciągną się latami, a sprawiedliwość zawsze wygrywa. Ale czy taki świat istnieje? A jeśli rzeczywistość jest inna, to czy wina leży po stronie ludzi, czy zapisów prawnych i procedur?

W spotkaniu wzięli udział adwokaci, sędziowie i specjaliści w zakresie kryminalistyki na czele ze Zbigniewem Ćwiąkalskim, byłym ministrem sprawiedliwości. Wśród zaproszonych do dyskusji pojawiła się Agnieszka Dygant. Niestety, zabrakło Calisty Flockhart, gwiazdy wspomnianego w tytule debaty amerykańskiego serialu.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Agata dzielnie broni brata na sali sądowej. Na szczęście cały czas może liczyć na dobre rady Marka w sprawach zawodowych i jego wsparcie.Tymczasem w głowie prawniczki rodzi się coraz... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.